Kontakt: Benja1@seznam.cz

Cukroví - pečené

Mouřeníny

Mouřeníny

70g sádla, 70g pr. cukru, 100g hl. mouky, 30g kakaa,
marmeláda

Ze změklého dobrého sádla, cukru, mouky a kakaa vypracujeme těsto. Ze začátku to jde těžko, chce to trpělivost, ale jde to - hlavně nepřidávat další sádlo, cukroví by se rozteklo.
Z těsta tvoříme kuličky, dáme je na plech s přiměřenou vzdáleností od sebe a koncem vařečky do nich uděláme důlek.  Opatrně upečeme (pozor na připálení od spoda). Necháme trochu zchladnout ( horké by se drolily) a uložíme.  Příští den nebo i po delší době naplníme důlky marmeládou.
Nejoblíbenější pečené cukroví, doporučuju dělat z několika dávek.
Tyčinky na strojku

Tyčinky na strojku

700g hl. mouky,  1/2 kg másla, 200g pr. cukru, 1 vanil. cukr, 1 vejce

Vypracujeme těsto ( měkčí linecké) a pomocí masového strojku a nástavce na tvoření cukroví vytlačujeme tyčky ( ploché pásky) a upečeme. Poté slepujeme pikantní marmeládou a konce máčíme v čokoládě. Klademe uschnout na pečící papír ( čokoláda se pěkně odlupuje a tyčky se nelámou)
Důlkové koláčky M.D.Rettigové

Důlkové koláčky M.D.Rettigové

140g převařeného másla, 140g čerstvého másla, 3 žloutky, 140 g práškového cukru, citr. kůra, 400g hladké mouky, zavařenina.

V míse našleháme převařené a čerstvé máslo. Pak postupně zašleháme žloutky, kůru a cukr. Přidáme mouku a na vále vypracujeme těsto. Děláme malé kuličky, dáme na pečicí papír na plech a uděláme do nich důlek např. vařečkou. Upečeme do zlatova při teplotě 160 stupňů. Do vychladlých koláčků dáme zavařeninu a nacukrujeme. Jsou ihned krásně křehké.
Převařené máslo dělám tak, že máslo rozpustím, pak nechám přejít var a dám ztuhnout. Poté do něj udělám několik otvorů, odliju syrovátku a znova mírně vařím. Přitom sbírám pěnu. Máslo nádherně voní. Je nutno jej skladovat dobře uzavřené, aby nenachytalo pachy. Je perfektní na kynuté knedlíky apod..
CeskyKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
Maminčiny recepty
Opravdu vyzkoušené recepty, které se povedou každému!!!
dorty a sladkostií
Markétiny stránky
Potraviny

nejkvalitnější a on-line

www.cukrovi.kvalitne.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one