Kontakt: Benja1@seznam.cz

Velká bábovka s želé bombóny

Velká bábovka s želé bombóny

Velká bábovka s želé bombóny

750g polohrubé mouky, 6 lžic jemného krystalu, 1 vanilinový cukr, 40 g droždí, 6 lžic rozpuštěného másla, 350ml mléka, 1 balíček rozinek, 6 různobarevných želé bombónů (např. Ovomia nebo Bon pari - měkké, obalené v pískovém cukru, ne žádné gum. medvídky apod.), 1 vejce, 1 žloutek, sůl, citr. kůra, nejméně 10 jader vlaš. ořechů.

Do mísy dáme mouku, cukr, tři pořádné špetky soli, strouhanou kůru, kvásek - droždí+2 kostky cukru+lžíce hl. mouky +několik lžic vlažného mléka  - necháme vzejít, vlažné mléko. Všechno dobře zaděláme a nakonec vařečkou zapracujeme rozinky a ořechy a bombóny nakrájené na kusy. Necháme asi půl hod. na teple vykynout. Dáme na vál, propracujeme, vyválíme váleček ( pokud je na povrchu kousek želé, zamáčkneme ho a těsto seštípneme - nepřilepí se to pak na formu) a vložíme do pořádně vymaštěné bábovkové formy rozpuštěným máslem. Máslo pokapeme i na povrchu. Necháme dalších 10 minut kynout.
Pečeme v předehřáté troubě - prvních 5 min. zprudka - asi při 200 stupních horkovzdušná trouba, pak zmírníme na 170 a dopékáme dalších 30 - 35 minut.
Bábovku s formou dáme na mokrý hadřík ( bábovka se pak lépe vyklopí) a necháme 1/4 hod. prochladnout. Kdybychom ji vyklopili hned, těsto by se mohlo srazit. Pokud by ve formě úplně vychladla, mohla by se těžko vyklápět. Vyklopenou bábovku nacukrujeme a necháme vychladnout. Pak nakrájíme.
Na řezu jsou vidět kousky rozpuštěných barevných bombónů, díky kterým bábovka i pěkně voní.
24.05.2006 23:27:57
Benja1
CeskyKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
Maminčiny recepty
Opravdu vyzkoušené recepty, které se povedou každému!!!
dorty a sladkostií
Markétiny stránky
Potraviny

nejkvalitnější a on-line

www.cukrovi.kvalitne.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one