Kontakt: Benja1@seznam.cz

Ostatní recepty

Zelená rajčata

Zelená rajčata

1 kg zelených, ale dorostlých a tvrdých rajčat, 1 kg krystalu, 1/4 l octa, citr. kůra, 6 hřebíčků, skořice,  2 lžíce rumu.

Kvalitní rajčata nakrájíme na plátky. Svaříme půlku cukru s octem a troškou vody. Do vroucího roztoku postupně vkládáme rajčata, necháme 3-4 minuty  a vyjmeme. Když takto vystřídáme všechny plátky, roztok vychladíme, vložíme rajčata a necháme do druhého dne proslazovat. Druhý den šťávu slijeme, přidáme druhou polovinu cukru a svaříme na nit. Přidáme hřebíčky, skořici a kůru a spolu s rajčaty vaříme, až jsou sklovitá a zhoustnou. Plníme horké do sklenic, přilijeme rum a povážeme. Pro větší jistotu je raději zavářím.
Rajčata jsou sladkokyselá, chutnají podobně jako kandované ovoce, pěkně voní a není ani k poznání, že se jedná o rajčata. Je to výborná chuťovka.
Zelená rajčata podobně jako zelené brambory obsahují toxickou látku solanin.  Její množství vzhledem k množství konzumace není nebezpečné. Navíc - tepelným zpracováním se obsah této látky značně snižuje.
20 květů bezu, 2 citrony, 2 kg cukru, 20g kys. citronové.

Na květy nalijeme 2 litry převařené a vychlazené vody , nakrájíme citrony na kolečka a necháme 24 hodin stát. Scedíme, přidáme cukr, kys. citronovou a všechno rozmícháme.
1 kg mrkve, 1/2 kg celeru, 1/2 kg petržele, 1/2 kg natě celeru, 1/2 kg natě petržele, 6 větších cibulí, 1 kg soli.

Nastrouháme kořenovou zeleninu, natě umeleme. Všechno smícháme se solí a dáme do sklenic.
Díky soli dlouho vydrží.  Přidáváme do polévek (už nesolíme !)
Vaječný koňak

Vaječný koňak

6-7 žloutků, 200g pískového cukru, 1 vanilinový cukr, 1 kondenzované slazené mléko Salko, 1 kondenzované neslazené mléko Tatra., 1/2 l rumu

Žloutky a cukr vymícháme do pěny. Přidáme rum a obě plechovky mléka a důkladně promícháme.
Dýňová povidla

Dýňová povidla

2 kg dýně, 1,25kg krystalu, 1 citron, zázvor.

Velkou žlutou dýni rozkrájíme, vydlabeme a okrájíme. Nakrájíme na kostičky cca 2x2 cm a bez podlití (nebo jen s co nejmenším množstvím vody - míchat, nesmí se to připálit) dusíme půl hodiny. Pak přidáme cukr a vaříme, mícháme a odpařujeme co nejvíce vody. Nakonec přidáme šťávu z 1 citronu a mletý zázvor (podle chuti).
Povidla by neměla být úplně rozvařená - sem tam má být kousek dýně. Zavaříme.
2
CeskyKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
Maminčiny recepty
Opravdu vyzkoušené recepty, které se povedou každému!!!
dorty a sladkostií
Markétiny stránky
Potraviny

nejkvalitnější a on-line

www.cukrovi.kvalitne.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one