Kontakt: Benja1@seznam.cz

Marshmallow krém

1/2 hrnku kukuřičného sladu ( k sehnání v obchodech se zdravou výživou), 1,5 hrnku cukru krupice, 1/2 hrnku vody, 1 vrchovatá lžíce práškové želatiny, 1 bílek, vanilková tresť, dortové oplatky.

V kastrůlku rozmícháme slad, vodu a cukr. Dáme vařit ( pozor, pění) a bez míchání vaříme 10 minut. Mezitím nasypeme želatinu do hrnku, přidáme trochu studené vody a doplníme horkou vodou do půli hrnku. Necháme nabobtnat.  Bílek ušleháme elektr. šlehačem na polotuhý sníh. Smícháme napůl vychladlou sladovou směs, tresť a želatinu. Za stálého šlehání opatrně nalijeme do bílku roztok a šleháme při vysokých obrátkách poměrně dlouhou dobu ( asi 1/4 hod.). Zprvu je hmota tmavá a řídká, ke konci šlehání nabyde, zesvětlí a zhoustne. Šleháme tak dlouho, až hmota začne tvořit špičky.
Necháme úplně vychladit. Až ještě víc zhoustne, namažeme ji mezi dortové oplatky a dáme chvíli proležet. Nakrájíme kolečkem na pizzu.
Tento krém je oblíbený zejména u amerických dětí. Tam se podává promazaný mezi sušenkami s kousky čokolády. S oplatky ale není zákusek tolik sladký.
marshmallow.JPG
marshmallow krém.JPG
03.03.2007 19:33:57
Benja1
CeskyKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
Maminčiny recepty
Opravdu vyzkoušené recepty, které se povedou každému!!!
dorty a sladkostií
Markétiny stránky
Potraviny

nejkvalitnější a on-line

www.cukrovi.kvalitne.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one