Kontakt: Benja1@seznam.cz
Perníčky

Perníčky

750g hl. mouky, 4 vejce, 320g pr. cukru, 170g teplého medu, 2 lžičky sody, 2 lžičky perníkového koření ( jen koření - NE prášek do perníku - t.j. mletá skořice, nové koření, badyán, anýz a hřebíčky)

poleva: pr. cukr (přesátý), bílek, citr. šťáva, barvivo

Rozmixujeme vejce a cukr a přidáme tekutý med. Do mouky zamícháme mleté a přeseté koření a sodu. Vypracujeme ze všeho těsto, dáme do igelitu a uložíme v ledničce 3 dny. Pak vyválíme na 3-4 mm, vykrájíme tvary a upečeme při teplotě asi 150 - 160 stupňů (horkovzdušná trouba) na peč. papíře do hněda. Ihned potřeme rozšlehaným vajíčkem a necháme vychladnout. Pak odloupáme a můžeme hned zdobit. Někdo ale doporučuje nechat je 2 dny uležet, aby se neloupala poleva. Uschlé uskladníme. Nejsou tvrdé, dají se hned jíst.
Z polevy jsem tvořila i plastické motýlky. Alobal jsem potřela rozehřátým ztuž. tukem a pak na něj nastříkala malé motýlky.  Alobal jsem přizvedla tak, že se zvedla i křidélka a tak jsem je nechala uschnout.  Pak jsem je přilepila na perníková vejce. Vypadá to efektně,  potíž ale nastává při skladování...
24.05.2006 08:09:34
Benja1
CeskyKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
Maminčiny recepty
Opravdu vyzkoušené recepty, které se povedou každému!!!
dorty a sladkostií
Markétiny stránky
Potraviny

nejkvalitnější a on-line

www.cukrovi.kvalitne.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one