Kontakt: Benja1@seznam.cz

Cukroví - nepečené

kokosový suk.jpg
100g suš. mléka, 250g kokosu, 1 Salko, rum, kakao a červená barva, Kokos na obalení

Vypracujeme těsto a rozdělíme jej na třetiny. Jednu necháme světlou, druhou přibarvíme kakaem a poslední barvivem. Vyválíme každou část a propleteme. Nakrájíme na menší kusy, obalíme v kokosu, dobře zabalíme a uložíme v chladnu.
kaštany.jpg
1 Salko, 300g mletých ořechů, piškoty, mouč. cukr, čokoláda

Salko vaříme ve vodě dvě hodiny a necháme do druhého dne vychladit, případně koupíme hotové karamelové Salko. Smícháme s mletými ořechy, můžeme zahustit ještě mletými piškoty. Dáme vychladit. Poté tvarujeme kuličky a obalujeme v cukru. Opět vychladíme, pak napíchneme na párátko a zčásti namáčíme v čokoládě. Klademe do košíčků.
čepičky.jpg
200g mouč. cukru, 120g másla, 100g piškotů, rum, náplň vaječ. koňak zahuštěný práškem pudingu Olé Oetker bez vaření vanilk.
na dozdobení: bílá čokoláda, barevný kokos, piškoty

Vypracujeme hmotu a tvoříme známým způsobem vosí hnízda. Z části hmoty vytvoříme stejný počet bambulek. Necháme zatuhnout. Piškoty namáčíme do bílé čokolády a oválíme v kokosu. Stejně tak kuličky. Ty po zatuhnutí přilepíme kapkou bílé čokolády.
šišky.jpg
200g mletých sušenek (dala jsem BeBe), 300g rozpuštěného másla, 2 vanil. cukry, 3 lžíce kakaa, 4 lžíce medu, 6 lžic meruňkového džemu, dle potřeby mleté piškoty, na ozdobení cereálie Chocapic, mouč. cukr.

Vše smícháme(kromě lupínků a mouč. cukru) Pokud je směs řídká, zahustíme mletými piškoty. Tvarujeme kužele a zapícháme do nich lupínky. Postupujeme odshora dolů. Poprášíme cukrem a dáme ztuhnout na pečící papír.
Inspirace zde https://tojenapad.dobrenoviny.sk/zasnezene-sisky-bez-varenia-bez-pecenia/
návod.JPG
sněhové koule....jpg
3 a 1/4 hrnku dětských piškotů, 3/4 hrnku mouč. cukru, 3/4 hrnku kakaa, 1,5 hrnku vlaš. ořechů, 1/2 hrnku rumu, 3 lžíce medu

Piškoty rozdrtíme válečkem, smícháme s nasekanými nebo mletými ořechy, cukrem, kakaem, medem a rumem. Tvoříme kuličky, které obalujeme v moučkovém cukru.
http://www.nejrecept.cz/recept/vanocni-nepecene-snehove-koule-s-rumem-a-orisky-r2798
kokosové kuličky.jpg
150 g strouhaného kokosu + kokos na obalení, 120 g bílé čokolády, 80 g změklého másla, 1 lžíce bílého rumu, 1 vanilkový cukr, 60 g mouč. cukru, citronová šťáva (dle chuti)

Všechny ingredience smícháme a hmotu dáme na hodinu do lednice. Poté tvarujeme kuličky a obalujeme v kokosu.
http://www.apetitonline.cz/recepty/7815-nepecene-kokosove-kulicky.htm
DSCN6870.JPG
160g ovesných vloček, 1 lžíce práškového cukru, 80g másla,  100g pr. cukru,  1 vanil. cukr, 1 lžíce rumu
na obalení - práškový cukr, kakao

Vločky opražíme na části másla, pak přidáme lžíci cukru a  za stálého míchání necháme zkaramelizovat. Vychladíme a pak nameleme na jemný prášek. Smícháme s ostatním cukrem, zbytkem rozpuštěného másla, van. cukrem a rumem.  Ze začátku je hmota spíš řídká, ale tím, jak chladne, tuhne a kuličky se musí pořádně mačkat.
Doporučuju dělat z více dávek, jsou opravdu moc dobré.
DSCN6872.JPG
Půlka másla, jeden sáček obyč. burisonů, jeden sáček karamelek

Rozpustíme máslo ( ve vodní lázni), přidáme karamelky a necháme rozpustit. Nasypeme burisony, dobře promícháme (případně necháme chvíli ztuhnout)  a tvoříme hrudky.
Použít můžeme i barevné burisony ( jako jsou na obrázku), ale mají na povrchu cukrovou glazuru, takže nejsou tolik nasáklivé, jako obyč. burisony. Rozpuštěné máslo tak zůstává v hrnku.
DSCN6871.JPG
160g pr. cukru,. 160g piškotů, 60g másla, 2 lžíce rumu, 2 lžíce mléka, 1 lžíce kakaa
náplň - máslo, cukr, žloutek, rum  + trochu uvařeného vanil. pudingu.
nebo - vaječný koňak a do něj zašlehat trochu vanil. pudingu (prášku) bez vaření. (pěkně ztuhne a dá se plnit)

Piškoty nameleme a smícháme všechny ingredience. Z těsta tvoříme kuličky,  obalíme je v pískovém  cukru a  vmáčkneme je do formičky na vosí hnízdo. Prstem  uděláme do něj dírku, kterou naplníme krémem, přimáčkneme piškot a vyklepneme.
DSCN6874.JPG
 1 kostka ztuž. tuku (Omega), 250g pr. cukru, 60g kakaa, 2 lžíce solamylu.

Ve vodní lázni rozpustíme tuk, přisypeme cukr s kakaem a solamylem  a dobře promícháme.
Formičky (nebo prázdná plata od adventních kalendářů a bomboniér) vypláchneme studenou vodou a naplníme směsí. Dáme do chladna ztuhnout ( výborně tuhne na mrazu). Poté  formičku z ruce jakoby zkřížíme a vyklepneme.
1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one