Kontakt: Benja1@seznam.cz

Cukroví - nepečené

koule.JPG
250g másla, 200g pr. cukru, 1 celé vejce, 1 žloutek, 2 lžíce rumu, vanil. cukr, 1 piškoty, 3 kola dortových oplatků (nebo pišingry)
čokoláda.

Tře se máslo, cukr, vejce, pak se přidá rum, rozdrcené piškoty a nadrobno nalámané oplatky.  Necháme v chladnu odležet. Děláme koule a namáčíme v čokoládě.
DSCN2905.JPG
150g másla, 150g Omegy, 1/2 kg krupice, 1/2 kg práškového cukru, 5 lžic rumu, 8-10 lžic mléka, kokos dle potřeby, kakao, červené barvivo

Na ztuž. tuku osmažíme krupičku, přidáme mléko, rum a vřelé máslo, dále cukr a kokos. Rozdělíme na třetiny, jednu necháme světlou, druhou obarvíme kakaem a třetí červeným barvivem. Vyválejí se placky, dají na sebe  a srolují. Pokud se s tím špatně pracuje, udělá se několik menších roládek.
Krupice se po osmažení musí mlékem, rumem a tekutým máslem spařit, aby nebyla tvrdá.
roláda.jpg
1,5 krabice esíček( dříve stačila 1 krabice), 150g práškového cukru, 2 lžíce kakaa, vařená silná a vychlazená černá káva.

Náplň: 120g másla, 50 pr. cukru, 1 žloutek

Esíčka nameleme, smícháme s cukrem a kakaem a podle potřeby přilijeme černou kávu. Uděláme vláčné těsto a ihned přikryjeme mikrotenem, aby nevyschlo. Našleháme náplň ze surovin. Těsto vyválíme mezi mikrotenem, natřeme náplní, svineme do rolády a  povrchu posypeme krystalem. Dáme do chladna ztuhnout a pak nakrájíme.
Nejoblíbenější vánoční cukroví, dělávám z mnoha dávek.
2
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one