Kontakt: Benja1@seznam.cz

Dvoubarevná srdíčka

Srdíčka.JPG
60g čokolády na vaření, 325g hl. mouky, 175g změklého másla, 1 lžíce mléka, 1a 1/2 lžičky kypř. prášku, 1 vejce, 150g pískového cukru

Čokoládu nalámeme do nádoby a ve vodní lázni ji necháme změknout. Z ostatních ingrediencí šlehačem vypracujeme těsto, případně ho ke konci vysypeme na vál a zpracujeme . Rozdělíme na dvě části.  Do jedné zašleháme čokoládu. Těsta dáme do lednice na 2 hodiny nebo na 40 minut do mrazničky.  Pak vyndáme část těsta a mezi mikro.sáčky vyválíme plát 3 mm silný. Vykrajujeme velká srdíčka a přendáme na plech vyložený papírem. Takto zpracujeme světlé i tmavé těsto. Dáme do chladné místnosti ztuhnout. Pak postupujeme tak, že ze světlých srdíček vykrájíme střední srdíčka a odložíme stranou. Poté vykrájíme tmavá střední srdíčka a vložíme je do světlých. Světlá střední zase vložíme do tmavých. Stejně postupujeme s nejmenšími srdíčky.
Nejlépe se při vykrajování pracuje ve studené místnosti - těsto je tuhé a pěkně se přendavá. Nakonec sestavená srdíčka posypeme pískovým cukrem a pečeme asi 10 minut v troubě na 180 stupňů.
03.01.2020 17:47:20
Benja1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one