Kontakt: Benja1@seznam.cz

Cukroví - pečené

DSCN6799.JPG
700g hl. mouky,  1/2 kg másla, 200g pr. cukru, 1 vanil. cukr, 1 vejce

Vypracujeme těsto ( měkčí linecké) a pomocí masového strojku a nástavce na tvoření cukroví vytlačujeme tyčky ( ploché pásky) a upečeme. Poté slepujeme pikantní marmeládou a konce máčíme v čokoládě. Klademe uschnout na pečící papír ( čokoláda se pěkně odlupuje a tyčky se nelámou)
DSCN3208.JPG
140g převařeného másla, 140g čerstvého másla, 3 žloutky, 140 g práškového cukru, citr. kůra, 400g hladké mouky, zavařenina.

V míse našleháme převařené a čerstvé máslo. Pak postupně zašleháme žloutky, kůru a cukr. Přidáme mouku a na vále vypracujeme těsto. Děláme malé kuličky, dáme na pečicí papír na plech a uděláme do nich důlek např. vařečkou. Upečeme do zlatova při teplotě 160 stupňů. Do vychladlých koláčků dáme zavařeninu a nacukrujeme. Jsou ihned krásně křehké.
Převařené máslo dělám tak, že máslo rozpustím, pak nechám přejít var a dám ztuhnout. Poté do něj udělám několik otvorů, odliju syrovátku a znova mírně vařím. Přitom sbírám pěnu. Máslo nádherně voní. Je nutno jej skladovat dobře uzavřené, aby nenachytalo pachy. Je perfektní na kynuté knedlíky apod..
koláčky Rett..jpg
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one