Kontakt: Benja1@seznam.cz
Nejoblíbenější krémy
2 ananasové kompoty, 1 ztužovač šlehačky, 1-2 kokosové pudingy bez vaření Olé Oetker, 1 zakysaná smetana, 1 šlehačka, 1 velký panák Malibu (nemusí být), trochu mouč. cukru

Slijeme šťávu ze dvou kompotů, ale rozkrájíme a použíjeme jen ananas z jednoho. Smícháme šťávu s likérem a šlehačkami. Zašleháme směs z cukru, ztužovače a 1 pudingu. Druhý puding přidáme dle potřeby. Nakonec zamícháme ananas.
1/2 kg tvarohu ve vaničkách (polotučný nebo plnotučný), 1/2 l šlehačky 33%, 2-3 vrchovaté lžíce mouč. cukru, 1 vanilinový cukr, 1 ztužovač šlehačky, 1 vanilkový puding Olé (Oetker) bez vaření

Vše vyšleháme dohromady. Zamícháme kousky ovoce dle chuti.
Půl kostky másla, půl kostky Hery, 150g mouč. cukru, 2 vrchovaté lžíce Salka, potravinářská barva

Tuk necháme změknout a vše našleháme. Nakonec přidáme barvivo.
špička květy.jpg
1 vanilkový puding, 250ml mléka, 50g ztuž. tuku nebo 2 Kofily, 2 lžičky instatní a 1 lžička mleté kávy, 1,5 kostky másla, mouč. cukr dle chuti, půl hrnku vaječ. koňaku.

Uvaříme puding s kávou a do horkého zamícháme tuk nebo čokoládu. Našleháme máslo s cukrem, přidáme postupně puding a koňak.
1 máslo, 1/2 hrnku vaječného koňaku, 1/2 hrnku moučkového cukru.

Máslo vyšleháme s cukrem a postupně zašleháme koňak.
2 kokosové pudingy, 300ml mléka, 1 lžíce pol. mouky, 1 plechovka kokosového mléka nebo 5 lžic mírně opraženého kokosu máčeného několik hodin v Tatře mléce - slijeme a použijeme jen tekutinu, 1 lžíce mletého kokosu, 300g másla, 200g mouč. cukru, event. bílá čokoláda

Uvaříme základ z pudingu, mouky, mléka a kokosového mléka. Máslo našleháme s cukrem a zašleháme studený puding a trochu kokosu.

Nutela, máslo.

Našleháme stejné množství změklého másla a nutely.
Výborný a rychlý krém vhodný také k potření dortu s odlehčeným krémem (potahová hmota nesmí přijít do kontaktu s odlehčenými krémy - s tvarohem, jogurtem, šlehačkou)

2 - 2,5 pomazánkového másla bez příchutě, 2 živočišné šlehačky, 200g mouč. cukru.

Vše dáme do mísy a vyšleháme.

Výborné s čerstvými jahodami
400 ml mléka ( kvůli trvanlivosti je lepší sušené)
1 vanilkový puding
1/2 PL pol. mouky,
2 PL krystalu
2 PL mouč. cukru
1 měkký tvaroh (kostka, ne vanička)
150g másla

rum, event. mandarinky, džem...


Uvaříme puding z mléka, mouky, krystalu a puding.prášku.

Máslo vyšleháme s mouč. cukrem a zašleháme tvaroh. Postupně přidáváme studený puding. Můžeme ochutit asi lžící rumu.

Vynikající, ne moc sladký, krém. Pro větší pikantnost jsem pod krém namazala slabou vrstvu domácí višňové zavařeniny. ( kyselejší zavařeniny se můžou přisladit)

Zdroj: Esko

70g másla, 70g hl. mouky, 5 dcl mléka, 180 g krystalu, 250g másla, 100g  Hery, 1 žloutek, 1/2 balíčku instatního pudingu v prášku bez vaření s vanil. příchutí, 150g ořechů nebo oříšků.

krém - uděláme kaši: 70g másla a 70g mouky zpěníme, zalijeme mlékem smíchaným se žloutkem a cukrem a vaříme do zhoustnutí. Kaši přikryjeme a necháme vychladnout. Vyšleháme máslo a tuk a zašleháme zchladlou kaši. Asi čtvrtinu krému odložíme, do ostatního přidáme puding. prášek a mleté ořechy a vymícháme.

Krémem bez ořechů zdobíme, ořechovým dorty promazáváme.
1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one