Kontakt: Benja1@seznam.cz
1/2 l tuhého bílého jogurtu, 1/2 l živočišné šlehačky, 4 vanil. cukry, 2 vanil. pudingy bez vaření, 1 čokoláda na vaření, 1 čokoláda Margot nebo ledové kaštany

V jogurtu rozmícháme vanilkový cukr, pak přidáme šlehačku a za stálého šlehání vsypeme pudingy. Nakonec vmícháme nastrouhané čokolády.
800ml mléka, 350g másla, 2 vanil. pudingy, 6 lžic pr. cukru,  trochu suché instantní kávy.

Uvaříme pudingy v mléce s cukrem a kávou a vychladíme. Našleháme máslo a postupně zašleháváme vychladlý puding.

1,5 vanil. pudingu, 500ml mléka, 150g krystalu, 300g másla, rum

Uvaříme puding z mléka, puding. prášku a 100g cukru. Do horkého vmícháme dalších 50g. Našleháme máslo a postupně přidáváme studený puding a nakonec rum.

2 kostky másla, 2 vanil. pudingy, 500-600ml mléka, 2 vanilk. cukry, 200g mouč. cukru, 150g bílé čokolády,


Uvaříme puding a do horkého vmícháme čokoládu ( tabulkovou nebo v čočkách). Přikryjeme mikrotenem a necháme vychladnout. Našleháme máslo s cukry a vmícháme studený puding.

Obdobně lze udělat tmavý krém s čokoládou na vaření, kofilou, ledovými kaštany..., výborný v kombinaci s jahodovým džemem

Zdroj:OlgaC

2 mandarinkové kompoty, 1 živočišná šlehačka, 1 zakysaná šlehačka, 1 vanil. puding bez vaření, 1 ztužovač šlehačky, trochu mouč. cukru


Kompoty dáme okapat a do šťávy přidáme obě šlehačky. Smícháme sypké suroviny a za stálého míchání vyšleháme. Nakonec lehce vmícháme mandarinky.
Krém je výborný i s jiným kompotovaným ovocem, např. s jahodami, borůvkami, apod.
1/4 l šlehačky + 225g čokolády ( čím kvalitnější, tím lepší, např. Lindt, ale stačí i obyčejná na vaření).

Šlehačku přivedeme k varu, nasypeme na ni rozlámanou čokoládu a kastrůlkem nahybáme tak, aby byla čokoláda celá politá šlehačkou. Necháme 5 minut stát, pak metličkou našleháme, přendáme do porcelánové mísy a občas promícháme stěrkou.
Necháme zcela vychladnout a dort polijeme.
Po ztuhnutí můžeme ještě jednou i dvakrát vrstvu opakovat.
Pokud s ní chceme dort i promazat, uvaříme dvojitou dávku. Polovinu necháme důkladně vychladit (nejlépe do druhého dne) a pak vyšleháme.
500ml mléka, 2 lžíce pol. mouky, 1,5 čokoládového pudingu, 2 lžíce krystalu, 2 lžíce mouč. cukru, 50g ztuž. tuku, 100g čokolády na vaření, 400g másla, event. trochu rumu

Uvaříme puding z mléka, puding. prášku a mouky. Do horkého vmícháme nalámanou čokoládu, tuk a krystal. Našleháme máslo s cukrem a po částech přidáváme studený puding.

Místo čokolády na vaření lze použít jakoukoliv jinou, např. kofilu, kaštany apod...
Jahodový krém

600 ml. jahodové šťávy - šťáva z kompotu, nebo rozmixované čerstvé nebo mražené jahody (asi 1/4 kg) s vodou, 2 necelé lžíce pol. mouky, 1,5 jahodového pudingu - uvaříme puding. 1 kostka másla, 80g Hery, 200g mouč. cukru - našleháme a postupně přidáváme prochladlý puding.

Malinový krém

Stejně jako jahodový krém, pouze rozmixované maliny se prolisují sítem, aby se zbavily zrníček - ale není to nutné. Cukru se může dát o trochu víc.

Ananasový krém

Ze šťávy z kompotu, patra se mohou proložit kousky ananasu

Stejně lze udělat krémy i z jiného ovoce
2
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one