Kontakt: Benja1@seznam.cz

Hmota z marshmallow

Hmota z marshmallow

Hmota z marshmallow

Sáček marshmallows ( např. JoJo, Haribo,...), 1-2 lžíce citr. šťávy, práškový cukr.
Na podsypání škrob.

Obsah sáčku vsypeme do nádoby, přidáme šťávu a dáme na 20-30 sekund do mikrovlnky na plný výkon.(Několikrát průběžně promícháme ) Promíchávám - šlehám - širokým nožem. Neodcházíme od mikrovlnky a čas přidáváme radši po vteřinách - hmota ráda kypí !Když se rozpustí, přidáme k nim část práškového cukru .Promícháme a přidáváme cukr, dokud to jde. Na vál nasypeme kopec pr. cukru, rozhrneme a shrneme do ní hmotu z nádoby. Zapracujeme cukr nejdřív nožem, pak rukama. Hmota vypadá jako tužší těsto.
Protože lepí, je třeba při jejím vyvalování podsypávat škrobem nebo cukrem, lepí se i na mikrosáčky.
Pokud je tuhá, zapracujeme ještě trochu šťávy, nebo vlhkýma rukama vodu.
Hmota na vzduchu tuhne, je třeba ji přikrývat. Pokud je pořád příliš tuhá, stačí ji dát opět do mikrovlnky, ovšem jen na 5 - 10 sekund.

Dá se přibarvovat, ale je houževnatější než marcipán, proto gelovou barvu otřenou o hmotu párátkem ještě trochu rozmělníme prstem namočeným ve vodě.

Hmota má krásně sametový povrch.

Dvoubarevné bonbony můžeme rozstříhnout - získáme tak dvě barvy. Některé bonbony (např. velké kulaté červené) stačí dobře omýt pod teplou tekoucí vodou - barevný cukr se smyje a dostaneme bílou hmotu.

Zbytky hmoty dobře zabalíme do sáčku a uchováváme v pokojové teplotě. Vydrží poměrně dlouho, cukr ji konzervuje. I když ztuhne na kámen, před dalším použitím stačí kus odkrojit a v mikrovlnce povolit, pak propracovat atd...
02.09.2007 18:25:55
Benja1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one