Kontakt: Benja1@seznam.cz

Kynutá bábovka s tvarohem a s višněmi

bábovka s višněmi.JPG
50ml mléka, 1 kostička droždí (42g), 300g pol. mouky, 150g cukru, 1 vanilinový cukr, 1 višňový velký kompot, 3,5 lžic Solamylu, 100g másla, 2 vejce, 2 lžíce rumu, sůl, 1 žloutek, 150g tvarohu.
Poleva: práškový cukr + griotka
Ozdobení: stejné množství suš. mléka a pr. cukru + lžička medu, lžička oleje, pár kapek tresti (libovolné),voda.

Do mísy dáme mouku, uděláme do ní důlek a nalijeme kvasnice rozkvedlané ve vlažném mléce. Přidáme 50g cukru a vanil. cukr,  do kvasnic zamícháme trošku mouky a dáme vzejít.(skutečně dáme celou kostičku na tak malé množství mouky)
Rozpustíme 75g másla, přidáme vejce a rum a promícháme. Tím zaděláme těsto a dáme na teplo 40 min. kynout.
Připravíme si dvě náplně: zbytek másla rozetřeme s 50g cukru, přimícháme žloutek, pak tvaroh a půl lžíce Solamylu.
Višně vypeckujeme a dáme okapat. v 5 lžicích vody rozmícháme 3 lžíce Solamylu a za stálého míchání vlijeme do vroucí višňové šťávy, do které jsme přidali 50 g cukru. Uvaříme tuhý puding, do kterého zamícháme višně. Dáme vychladit.
Z vykynulého těsta vyválíme váleček o průměru asi 12cm a nakrájíme na centimetrová kolečka. Tyto kousky těsta propracujeme a roztlačíme na placičky. Na polovinu plátku dáme náplň, přehneme a okraje dobře stiskneme. Polovinu  těsta takto naplníme tvarohem a druhou višňovou hmotou.
Bábovkovou formu vymažeme máslem a střídavě klademe kapsičky. Nepromašťujeme! Velmi mírně stiskneme a dáme ještě na půl hodiny kynout. Upečeme cca za 50 min. při teplotě okolo 160 stupňů (horkovzdušná trouba). Necháme trochu prochladnout, pak vyklopíme. Studenou bábovku polijeme polevou a ozdobíme kytičkami z nepravého marcipánu, nebo ji jednoduše jen pocukrujeme.
Višňové náplně je hodně, myslím, že by úplně stačilo udělat ji z malé skleničky a úměrně ubrat škrob.
03.01.2020 17:29:28
Benja1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one