Kontakt: Benja1@seznam.cz

Dort - meloun

meloun2.jpg
Dort jsem dělala z jedné dávky Red Velvetu (recept níže), pouze jsem vynechala kakao. Místo něho se mohou přidat dvě lžíce mouky. Těsto jsem obarvila stejným množstvím gelové barvy, konkrétně gelovkou od Sugarflair, odstín Poppy Red. Může se ale použít jakákoliv potravinářská červená barva. Raději ne příliš, protože na stejný odstín se musí nabarvit i krém, který ovšem tak sytě nechytá. Krém jsem dělala také z mascarpone, ale jen z poloviční dávky. Na přetření celého dortu jsem si připravila světlý máslový krém nastavený kaší a přichucený kapkou vanilkové esence. Jádra melounu nahradily nalámané čokoládové čočky na polovinu ( tmavá poleva Master Martini), případně by stejně posloužila jakákoliv hořká čokoláda posekaná na kousky.

Do těsta jsem přimíchala rozlámanou čokoládu - část čokolády jsem nechala do krému.

Těsto jsem rozdělila do dvou forem: kulatá 20cm a miska-polokoule přibližně stejně velká jako kulatá forma. Pekla jsem na horký vzduch 175 stupňů asi 40-45 minut, přičemž kulatou formu, kde byla nižší vrstva těsta, jsem vyndala z trouby dříve. Korpusy jsem po mírném vychlazení vyklopila, nechala zcela vychladnout, zabalila do fólie a uložila do lednice do druhého dne.

Ušlehala jsem krém, obarvila ho (barva po chvíli ještě dojde - ztmavne).

Z korpusů je třeba ořezat tenkou vrstvu ze všech stran tak, aby vynikla červená barva těsta. Všechno opečené musí pryč.

Spodní korpus jsem jednou prořízla, polokouli dvakrát. Každou vrstvu jsem spíš tence promazala, posypala kousky čokolády a přikryla další vrstvou krému. Čokoláda by se ale asi mohla do krému rovnou zamíchat. Takto navrstvený dort jsem přetřela světlým krémem - silnější vrstvou. Natíráme opatrně, aby se krémy do sebe navzájem neprobarvily. Nechala jsem do druhého dne přikryté v lednici.

Propracovala jsem mandlový marcipán a smartflex (půl na půl, celkem 700g), vyválela silnější placku a dort potáhla. V alkoholu jsem namíchala hráškově zelený odstín gelové barvy a dort celý přetřela. Tmavší místa jsem natupovala roztřepaným tvrdým štětcem.

Při krájení je vhodné po každém řezu nůž otřít, aby se červená barva nedostávala příliš do bílé "dužiny"
03.01.2020 17:19:21
Benja1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one