Kontakt: Benja1@seznam.cz

Krémový dort - krém od Rybiččiny maminky

Vzorkovníček modrobílý.JPG
Těsto - totéž jako dort srdce nebo hamburger
Krém : 4 bílky, 180g cukru krupice, 500g másla, 100g práškového cukru.

Do menšího hrnce dáme bílky a krupicový cukr. Hrnec vložíme do většího hrnce, do kterého nalijeme vodu a dáme vařit. Ihned začneme šlehat na nejvyšší obrátky. Voda by se měla začít vařit za 10 minut, celou tu dobu nepřetržitě šleháme. Když voda začne vřít, šleháme ještě 15-30 vteřin, ne déle než minutu ( bílky by se srazily). Vypneme plamen, necháme nádobu ve vodě a ještě šleháme ( mírně promícháváme) 2-3 minuty. Pak hrnec vyndáme, ještě chvíli mícháme, přikryjeme utěrkou ( aby povrch neosychal) a necháme vychladnout.
Poté zašleháme do másla vyšlehaného s pr. cukrem.
Krém je velmi trvanlivý, jemný a bílý.
Do máslového krému, mléčného i pravého marcipánu, případně na dobělení polevy na perníčky lze použít vybělovač krému - zn. Wilton. K nám dováží z USA několik firem a lze objednat poštou, nebo zakoupit ve speciálních prodejnách.
Do krému jsem také použila gelovou modrou barvu (stejná značka). Jsou to vynikající barvy sytých odstínů, na obarvení stačí otřít o krém v gelu namočenou špičku párátka.
Gel. barvu i vybělovač a další pomůcky na pečení jsem koupila v obchodě firmy CS GOSTOL Brno . http://www.svetpeceni.cz/
03.01.2020 17:10:28
Benja1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one