Kontakt: Benja1@seznam.cz

Mechový dort

mechový2.jpg
1 balíček špenátového protlaku, 3 velká vejce, 175g krupicového cukru, 200ml slunečnicového oleje, 270g hl. mouky, 3 vrchovaté lžičky kypř. prášku, kůra z 1 citronu,
krém: 1 sáček ochuceného citr. želé v prášku zn. např. Castello, Galaretka, 500ml šlehačky, 100ml vody, 3 ztužovače šlehačky.
Na dohotovení: jahody, lístky, květy,...

Špenát necháme rozmrazit a na sítu vykapat. Celá vejce šleháme s cukrem (asi 3 minuty), až hmota trojnásobně nabyde. Pak tenkým pramínkem přiléváme olej a opět důkladně našleháme. Poté přidáme vrchovatou lžíci špenátu (nebo dvě), nastrouhanou kůru a zašleháme. Lehce vmícháme prosátou mouku s kypř. práškem.
Na dno formy o průměrui 24cm dáme kolečko z peč. papíru a nalijeme těsto. Pečeme v předehřáté troubě - horký vzduch 175stupňů asi 45 minut.
Těsto necháme zcela vychladnout. Vypouklou čepici na dortě seřízneme (nebo tenčí plát - asi 1/4 dortu), rozdrobíme a odložíme stranou. Dort prořízneme a naplníme krémem s jahodami. Vršek ozdobíme zelenou drobenkou, jahodami, květy sedmikrásek nebo třešní a lístky jahodiní nebo meduňky.
Krém: vyšleháme šlehačky se ztužovačem. Ve vroucí vodě rozmícháme sáček želé a necháme  prochladnout. Zamícháme se šlehačkou.

Jako krém lze použít jakýkoliv šlehačkový nebo jiný odlehčený krém.
03.01.2020 17:19:54
Benja1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one