Kontakt: Benja1@seznam.cz

Piškotový dort II

dort.JPG
Těsto: stejné ingredience i množství jako na Piškotový dort I.
Krém: Nejoblíbenější pikantní krém na dorty od Di - tentokrát se šťávou z jahodového kompotu - 2 dávky.
Ozdobení: nepravý marcipán - viz Piškotový dort I.

Použitá forma: "roh hojnosti" - k objednání (dodáno na dobírku obratem) www.dortformy.cz
Formu vymažeme máslem a vysypeme  polohrubou moukou. Na plech dáme pečící papír, položíme na něj formu, ostřihneme tak, že zůstanou okraje cca 5 cm a ty zahneme směrem k formě ( uděláme záhyby a sámky aby papír lépe držel). Těsto nalijeme dovnitř - není příliš řídké, tak nevytéká škvírama. Dáme do předehřáté trouby  a upečeme. Je-li těsto dobře upečené, mírně se odděluje od stěn, je nahnědlé. Píchneme do něj špejli a přesvědčíme se, že na ní není syrové těsto.  Může se stát, že se dort uprostřed trochu propadne. Necháme ho mírně vychladnout, pak opatrně vytáhneme formu, na dort dáme tác a opatrně překlopíme. Tím bychom měli docílit alespoň mírného vyrovnání propadu. Sloupneme papír. Tak dno dortu bude vlastně jeho vršek a je hladké.
Když dort úplně vystydne, nařízneme ho kolem dokola uprostřed, zařízneme do něho pevnou nit, překřížíme ji a opatrně taháme od sebe. Tím dort prořízneme. Opatrně sundáme vrchní díl.
Promažeme částí krému, přiložíme horní díl a povrchu i na bocích omažeme krémem. Širší stranu zešikma seřízneme. Tam budeme aranžovat růže z marcipánu. Na uhlazení je vhodný dlouhý nůž. Část krému můžeme přibarvit bretonem a nastříkáme ozdoby.
03.01.2020 17:08:00
Benja1
dorty a sladkostií
Sladké mámení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one